cover

Download Songs Hudut Kap��lar��nda Kullan��lan Pasaport Damga Cihaz�� Yenilendi only for review course, Buy Cassette or CD / VCD original from the album Hudut Kap��lar��nda Kullan��lan Pasaport Damga Cihaz�� Yenilendi or use Personal Tone / I-RING / Ring Back Tone in recognition that they can still work to create other new songs. DMCA Removal Requests Send to
Download Full Album songs For Android Hudut Kap��lar��nda Kullan��lan Pasaport Damga Cihaz�� Yenilendi Click Here

Title : Hudut Kapılarında Kullanılan Pasaport Damga Cihazı Yenilendi
Description : Türkiye’nin kara, deniz ve hava sınır kapılarında kullanılmak üzere yeni tasarlanan 3 bin 649 adet Avrupa Birliği standartlarında pasaport giriş-çıkış damga cihazı ile sahtecilik ve yasa dışı göçün önüne geçilecek.

İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Ulusal Koordinasyon ve Ortak Risk Analiz Merkezi Kurulması Projesi kapsamında Türkiye’de kara, deniz ve hava sınır kapılarında kullanılmak üzere 3 bin 649 adet Avrupa Birliği standartlarında pasaport giriş-çıkış damga cihazın üretimi yapıldı. 1 Ocak itibariyle kullanılmaya başlanması öngörülüyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve ihalesi Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Biriminde gerçekleştirilen pasaport giriş-çıkış damga cihazı 999 bin 826 Avro olan sözleşme bedelinin yüzde 85’i Avrupa Birliği fonlarından, yüzde 15’i ise ulusal kaynaklardan karşılandı.

Üretimi tamamlanan cihazlar, 2017 yılı Eylül ayı itibarıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Hudut Kapıları Daire Başkanlığına teslim edildi.
Esenboğa Havalimanı Mülki İdare Amiri Murat Soylu, eski pasaport giriş-çıkış damga cihazında sıkıntıların olduğunu, yeni cihaz ile bunun önüne geçileceğini aktardı. Soylu, “Eski pasaport damga aletimiz kauçuk olduğu için zaman zaman basmadan dolayı okunma, silinme gibi sıkıntılar yaşanıyordu. Kriminale gittiğinde bir takım sıkıntılar oluşabiliyordu. İçişleri Bakanımızın verdiği talimatla yeni cihazımız geliştirilmiş, güvenlikli bir sistem oluşturuldu. Uygulamaya 1 Ocak 2018 yılında başlayacak. 62 ilimize 164 hudut kapımıza 3 bin 649 tane gönderilmiş durumda” dedi.

=========================================

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/IHA-Abone

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi


İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/iha.com.tr
► https://twitter.com/ihacomtr
► https://instagram.com/ihacomtr/
► https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/

İhlas Haber Ajansı hakkında
/hakkimizda.html

İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için
►/hakkimizda.html
Download as MP3 | Download as MP4 | Fast Download